Domori tmavá 100% čokoláda Blend (tree to bar)

Vegan Bez cukru/low carb
Značka: Domori
189 Kč
Momentálně nedostupné

Výjimečná 100% čokoláda z jediné suroviny – pečlivě vybraných kakaových bobů vyráběná tree-to-bar ("od stromu po tabulku"). Prvotřídní výběr Domori s nekonečnými aromatickými nuancemi sušeného ovoce, karamelu, medu a toastového chleba. Skutečná radost pro chuťové buňky. Vegan, bez lepku.

vegan-nostro-150x150

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domori Chocolate TMAVÁ 100% čokoláda BLEND 75g

Tabulka 100% kakaové hmoty z jediné suroviny nabízí intenzivní aroma s tóny sušeného ovoce, karamelu, medu a toastového chleba. Šetrné zpracování a prvotřídní výběr kakaových bobů vytvářejí dokonale vyváženou chuť čisté čokolády bez dalších přísad. 

Čokoláda tree-to-bar je zpracována tzv. „od stromu po tabulku“, kdy společnost Domori kontroluje celý proces od pěstování bobů po výslednou tabulku. Pro kolekci čokolád BLEND jsou pečlivě vybírány kakaové boby, v případě Domori se zárukou prvotřídní kvality pečlivě vybraného kakaa Trinitario, které tvoří asi 8% světové sklizně. Exkluzivní veganská čokoláda je balena v recyklovatelném obalu.

Vychutnejte si ničím nerušenou vyváženou chuť výběrových kakaových bobů.  

Složení: kakaová hmota 100%. Může obsahovat stopy ořechů, arašídů, mléka, cukru, sezamu a sóji. 
Výživové údaje (100g): Energetická hodnota 2597,5 kJ (629 kcal), Tuky 55g, z toho: nasycené mastné kyseliny 26g; Sacharidy 12g, z toho: cukry 1g; Bílkoviny 14,5g; Sůl 0,1g; Vláknina: 14g
Skladujte na chladném, suchém místě bez zápachu při teplotě mezi 14°C a 20°C
Výrobce: Domori Via Pinerolo 72-74 10060 None Torino, Itálie.

Doplňkové parametry

Kategorie: HOŘKÁ
Hmotnost: 0.075 kg

domoricom_logo

"Jsem jen pokorný služebník Čokolády a mým skutečným posláním je pomoci změnit historii jemného kakaa." Gianluca Franzoni 

Jméno „DOMORI“ se zrodilo z lásky k Benátkám 17. století, symbolu obchodu, cestování a dobrodružství. V benátském dialektu znamená „domori“ „Due Mori“ (dva Maurové) - typický výraz, který odkazuje na dvě sochy na náměstí Piazza San Marco. Domori vznikla díky kreativní mysli a vášeni pro přírodu, gastronomii a kakao Gianluca Franzoniho, který v roce 1993 po studiích ekonomie a podnikání přijel do Venezuely a fascinován kouzlem kakaa se rozhodl vyvinout obchodní model pro přemístit jemné kakao. Franzoni žil v terénu tři roky. Experimentoval s různými odrůdami a posklizňovým zpracováním, aby zachoval biodiverzitu ve Venezuele a zabránil vyhynutí kakaa s mimořádně kvalitní kvalitou: CRIOLLO.

Domori je od svého zrodu v roce 1997 skutečnou revolucí ve světě kakaa: Byla to první čokoládová společnost, která používala pouze jemné kakao se zaměřením na vysokou kvalitu. První, kdo vyrobil čokoládu s kakaem Criollo, nejvzácnější a nejcennější vůbec. První, kdo ovládá celý dodavatelský řetězec počínaje plantážemi ve Střední a Jižní a Americe, a má vlastní plantáž, která mu umožňuje obnovit biodiverzitu kakaa Criollo. První, kdo znovu objevil a použil starodávný a jednoduchý vzorec pro čokoládu s použitím pouze kakaové pasty První, kdo vytvořil 100% čistý kakaový bar Criollo. A konečně první výrobce čokolády, který vytvořil Kodex ochutnávky čokolády pro objevování nekonečných nuancí kakaa. Domori je ve skutečnosti také první společností na světě, která zpracovává pouze jemné kakao nebo aromatické kakao. 

Domori je založena na třech základních hodnotách: kvalita a inovace, směřující k vytvoření nové čokoládové kultury. Příběh Domori začíná snem "Jít do duše čokolády" a přinést kakao do nových výšin, kde čokoládový průmysl nikdy nebyl. "Unikátní a skvělá intuice" jako záchrana nejoceňovanějších odrůd kakaa před vyhynutím, zachování jejich původních vůní a jejich zpřístupnění velkým nadšencům čokolády z celého světa. "Odvážná volba", protože se jedná o nejjemnější, vzácné a nejméně produktivní odrůdy - aromatické kakao (Aromatique cacao), nazývané také jemné kakao (Fine cacao), představuje pouze 10% celosvětové sklizně, zatímco Criollo, nejvzácnější odrůda ze všech, představuje něco přes 0,001%. Odvaha jít za touto volbou umožňuje Domori nejen vyrábět čokoládu s širokou škálu aromatických profilů, ale také respektovat a zachovat biologické rozmanitosti.

Přítomnost člověka zde má stejnou důležitost jako surovina - pouze pozorné a zkušené ruce techniků Domori jsou schopny zaručit, že v konečném produktu budou zachovány a zdůrazněny aromatické rozdíly kakaa. Od chvíle založeni se společnost věnuje ochraně těchto cenných odrůd kakaa, jejich přirozeného prostředí a života zemědělců. 

Domori si přímo vybírá producenty svých surovin a úzce s nimi spolupracuje a vytváří dlouhodobé vztahy. "Věříme, že jediný způsob, jak zajistit, aby byla vysoce kvalitní produkce skutečně udržitelná, je platit farmářům správně", proto Domori přidává spravedlivou marži k cenám na mezinárodním trhu. Kryje tak výrobní náklady a kompenzuje farmáře za jejich neustálé odhodlání při získávání produktů špičkové kvality. Spoluprací s družstvy, vládami i nevládními organizacemi pro vývoj plodin proběhlo nahrazení oblastí pěstování koky ve prospěch venezuelské kakaové rostliny Criollo a Trinitario, což z plantáží nyní dělá zdroj obživy místního obyvatelstva. Zásluha Domori o maximální využití jemného kakaa díky jeho zavedení na trh spolu s technickou a školicí podporou bylo možností, jak pěstitelům zaručit cenu, která by je přesvědčila, aby upustili od koky ve prospěch pěstování kakaa. Je důležité, aby se s pěstitelem zacházelo dobře a byl spokojen s prodejní cenou svého kakaa.

Jelikož se jedná o pěstování kakaa s nízkým výnosem, jedním z cílů Domori je vyškolit producenty kakaa tím, že jim předá znalosti ke zvýšení produktivity a udržení vysokých standardů kvality. Školení v terénu probíhají nepřetržitě a jsou zaměřena na botanické aspekty kakaa, na posklizňový segment a na fermentační proces. Hodnota uznaná producentům je konstantní: minimální mzda kakaového farmáře je obvykle silně podmíněna kótováním na burze, typem pěstovaného kakaa a produkční oblastí - všemi faktory, které silně snižují hodnotu uznané produkci, která často přímo ovlivňuje její kvalitu.

Jít tam, kde s čokoládou ještě nikdo nebyl, znovu objevit čistou podstatu ušlechtilého kakaa je pro Domori vášeň, projekt a nádherná posedlost zahrnující všechny složky jejího světa: pěstitele, výrobní techniky, distribuci síť, média, zákazníci a spotřebitelé.

Výrobce: Domori Via Pinerolo 72-74 10060 None Torino, Itálie
Dovoz: Monaco Int. s.r.o. Mladoboleslavská, 902 Areál AEROTAXI 197 00 Praha 9