Mitzie Blue "Hořké tajemství" 70% & 80% hořká čokoláda s kakaovými boby

Tip Vegan
98 Kč
Skladem

Ušlechtilá a tmavá: 70% hořká čokoláda v kombinaci s malým hořkým diskem s úžasným 80% kakaa, což nabízí nejvyšší čokoládový požitek. Hořkým tajemstvím je spousta křupavých, čerstvě pražených kakaových nibsů, stavebním materiálem čokolády. Bio, Fair-trade čokoláda bez umělých látek, bez lepku.

beantobar-logo zotter_fair_trade vegan-nostro-150x150

Detailní informace

Detailní popis produktu

z o t t e r kulatá čokoláda s 3D prvky Mitzie Blue "Hořké tajemství" hořká 70% & 80% čokoláda + nibsy (VEGAN)

Hořká čokoláda° 70% & Hořká čokoláda° 80% zdobená kousky z kakaových bobů (nibsy)°*

V čem tkví tajemství této originální dokonalé hořké čokolády? Možná je v základu tvořeným 70% čokoládou, možná kombinací s malou "mini mitzie" s úžasnými 80% kakaa uprostřed, nebo v křupavém prožitku díky nibsům kouskům kakaových bobů, stavebním kamenem čokolády. Ať už je to jakkoliv, ochutnejte a užijte si všechna její "hořká tajemství". 

Odkud pochází neobvyklé jméno čokolád Mitzi Blue? Vše vzniklo v souvislosti milovaným autem pana Zottera. Tento rakouský mistr čokolády zbožňuje veterány, a jedním z jeho nejoblíbenějších kousků se stal modrý krasavac od zákaznice jménem Mitzi. Na počest této paní a nebesky modré barvy svého starého vozu pojmenoval své kulaté, čokolády Mitzi Blue. Tento modrý veterán můžete dokonce vidět ve vitríně čokoládovny Zotter v Riegersburgu.

Drsná čokoláda s luxusně jemnou chutí je šetrná k planetě, z bio surovin, férová k pěstitelům kakaa a poctivě vyrobená v rakouské čokoládovně z o t t e r. Je zcela bez umělých látek a barviv. Neobsahuje lepek a je balena v ekologicky šetrných materiálech. Bean-to-bar čokolády vyrobené z opravdového ovoce, výběrových kakaových bobů, jemného kakaového másla. Otevřete se s námi novým chuťovým dimenzím z dílny slavné rakouské rodinné čokoládovny z o t t e r, která svá gurmánská díla dodává i na britský královský dvůr.   

Výživové údaje (100 g): Energetická hodnota 2489 kJ (600kcal); Tuky 45g, z toho: nasycené mastné kyseliny 27g; Sacharidy 35g z toho: cukry 29g; Bílkoviny 9,1g; Sůl 0,26g
Složení: kakaová hmota°*, surový třtinový cukr°*, kakaové máslo°*, kousky kakaových bobů°*.
Kakao (kakaová hmota a kakaové máslo): minimálně 70% v hořké čokoládě 70%°, minimálně 80% v hořké čokoládě 80%°. Může obsahovat stopy všech druhů ořechů, arašídů, mléka, sezamu a sóji.
*fair traded, obsah fair trade celkem: 100 %
°z kontrolovaného ekologického pěstování
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko.
Skladujte na suchém místě při teplotě 14-21°C
Rozměry balení: Š: 130 x V: 130 x H: 10 mm
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mitzie Blue: Kulaté čokolády s 3D prvky
Hmotnost: 0.07 kg
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko

zotter_logo

 

Zotter Schokolade – zaměřeno na rozmanitost, kvalitu, kreativitu, udržitelnost. Stoprocentně ekologické a férové.

„Zotter je a zůstane na špici nejlepších světových výrobců čokolády a zdaleka nejinovativnější čokolády ze všech.“ 

Rodinná čokoládovna Zotter spoléhá na inovace. Jejich nabídka tvoří širokou a pestrou škálu – od klasických odrůd, jako jsou marcipán, mandle a třešeň Amarena, až po bláznivé výtvory, jako je čokoládový popcorn nebo konopná pralinka. Zotter vyrábí přes 500 různých druhů čokolády a každý rok přichází na trh s 20 až 50 novými produkty. A kdo stojí za všechny nápady? Josef Zotter. Aktivní podporu však získává od Julie Zotterové, která již vytvořila mnoho nových receptur, zejména pak veganských. V rozsáhlé rodinné bean-to-bar čokoládovně Zotter neustále experimentují a vynalézají nové, inovativní kousky. 

Žádná monokultura, ale rozmanitost překvapení v sortimentu inspirována přírodou. Nabídka tak sahá od ikonických bean-to-bar ručně plněných tzv. vrstvených čokolád, dvojitých Labooko, Klasických tabulek, čokolády na pití, ručně vyráběné organické pralinky či Basic čokoládové oříškové nugáty, z nichž můžete během chvilky proměnit své domácí pralinky.  Nádherně barevné ovocné čokolády, jejichž skvělou barvu a chuť přirozeně vytváří ovoce, couverture čokoládové žárovky, obalované plody či návykové Balleros - vždy v mnoha neodolatelných příchutí. Pro každou čokoládu vytváří vlastní umělecký design umělec Andreas H. Gratze, díky kterému je každá čokoláda jedinečná a prvotřídní dárek.

Čokoládová bean-to-bar manufaktura sídlí v Riegersburgu. Vše probíhá tzv. in-house, od kakaových bobů až po hotové produkty. Pražení, mletí a konšování se provádí v malých dávkách a individuálně na míru kakau. Riegersburg zaměstnává přibližně 200 lidí, kteří každý den vyrábějí čerstvou čokoládu a starají se o vše, co je nutné.

Na sklonku roku 2019 vyměnili pečeť Fairtrade a jako logo používají svůj nový veletržní ruční znak. Jsou členem Světové organizace pro Fair Trade (WFTO), která audituje společnost jako celek podle férových směrnic. 100%  se spoléhají na spravedlivý obchod a sledovatelnost surovin. Josef Zotter vysvětluje: "Stále si myslím, že Fairtrade je dobrý nápad, je to lepší než nic. Ale chci, aby moji zákazníci dostali čokoládu, která má uvnitř to, co říká."

Fair-trade BIO kakao od malých farmářů - „Jedinečné kvality lze dosáhnout pouze dobrou osobní spoluprací.“

Kakaové boby nakupují převážně v Latinské Americe, domovu kakaa. Získávají jemné kakao i z mnoha různých zemí, jako je Peru, Bolívie, Nikaragua, Panama, Ekvádor, Guatemala, Brazílie, Belize, Dominikánská republika, Madagaskar, Togo, Tanzanie, Ghana, Uganda, Svatý Tomáš a Indie. V každé čokoládě je kakao s historií: ať už je to mayské kakao z Belize a Guatemaly, panamské a peruánské kakao, které pěstují domorodí obyvatelé uprostřed deštného pralesa, nebo kakao z Belize, které je dopravováno plachetnicí. Veškeré kakaové boby jsou z přístavu v Hamburku převáženy bez emisí - udržitelným způsobem.

Kakaové boby jsou nakupovány přímo od pěstitelů kakaa a platí za ně férovou cenou. Pravidelně cestují do pěstitelských oblastí, osobně se setkávají s pěstiteli, které zvou i do továrny. Mohou se pak spolehnout na kvalitní produkci a jemné zpracování delikátních odrůd kakaa jako je Criollo, Trinitario, Nacional či Nativo. Díky tomu nejsou pěstitelé kakaa závislí na světovém trhu, který se zajímá hlavně o spotřebitelské kakao a vykupují boby pod cenou. 

Udržitelnost a transparentnost

Cílem je vytvářet přidanou hodnotu namísto velkých zisků, které jsou na úkor společnosti a životního prostředí. Tato filozofie dělá továrnu na čokoládu jednu z nejudržitelnějších společností v Rakousku. Jsou držiteli certifikátu EMAS – jinými slovy: Externí odborníci na životní prostředí se dívají na naši ekologickou bilanci a naše cíle ochrany životního prostředí a považují je za docela příkladné. Celá výroba probíhá na zelenou elektřinu a velkou část získávají sami pomocí obrovského fotovoltaického systému.

PRO VELKOOBCHODNÍ SPOLUPRÁCI A KOMPLETNÍ NABÍDKU PRODUKTŮ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT
+ 420 732 119 708