Nugátová čokoláda Lískooříšková s brusinkovou couverture (vegan)

Novinka Tip Vegan
98 Kč
Momentálně nedostupné

Luxusní verze lískooříškového nugátu: neodolatelná kombinace domácího lískoooříškového nugátu s trochou 60% hořké čokolády a ovocnou brusinkovou polevou. Spojení slibující báječné rozpouštění a úžasnou chuť lískových oříšků – navíc je tato lahodná pochoutka zcela veganská! Fair-trade, bean-to-bar, bez lepku. VEGAN

  beantobar-logo zotter_fair_trade vegan-nostro-150x150

Detailní informace

Detailní popis produktu

z o t t e r nugátová čokoláda z lískových oříšků s brusinkovou couverture (vegan) 70g

Lískooříškový nugát° rafinovaný brusinkovou čokoládovou polevou° (3%)

Luxusní pralinková tabulka – domácí lískooříškový nugát, který je vykouzlen z lískových oříšků a čistého kakaového máslo. Pro dokonalou chuť je smíchán s 60% hořkou čokoládou a brusinkovou couverture polevou pro ovocný nádech a přirozenou sladkost. Harmonie, jemnost a přírodní sladkost nádherného nugátu, s jehož jemností se rozplynou i veškeré starosti.

Otevřete nové chuťové dimenze z dílny slavné rakouské rodinné čokoládovny Zotter, která svá gurmánská díla dodává i na britský královský dvůr. Zotter je také jedinou čokoládovnou v Evropě, který vyrábí bean-to-bar produkty výhradně v organické a fair-trade kvalitě. Celý proces výroby nugátů a praliné je pečlivě kontrolován od kakaových bobů, pražení ořechů po fantastický čokoládový nugát

Výživové údaje (100g): Energetická hodnota 2362 kJ (568 kcal), Tuky 39g, z toho: nasycené mastné kyseliny 16g; Sacharidy 49g, z toho: cukry 44g; Bílkoviny 6,1g; Sůl 0,1g
Složení: surový třtinový cukr°*, LÍSKOVÉ OŘECHY°*(25%), kakaová hmota°*, kakaové máslo°*, sušené brusinky°, emulgátor: SÓJOVÝ LECITHIN°, celý třtinový cukr°*, kokosový prášek° (kokosová pasta°, kokosové mléko°, kokosová mouka°), rýžový nápoj° v prášku° (rýže°, slunečnicový olej°, sůl), kokosové lupínky°*, sůl, vanilkový prášek°, skořice°*, citronový prášek° (koncentrát citronové šťávy°, kukuřičný škrob °, cukr °), emulgátor: lecitin (slunečnice)°. Může obsahovat stopy všech druhů ořechů, arašídů, mléka a sezamu.
*fair trade, obsah fair trade celkem: 99 %
°z kontrolovaného ekologického pěstování
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko.
Skladujte na suchém místě při teplotě 14-21°C

Doplňkové parametry

Kategorie: Čokoládové nugáty a praliné z o t t e r
Hmotnost: 0.07 kg
Aroma: ovocné,sladké, ořechové, omamné
Kruh chutí: lískové ořechy, máslo, brusinky, sušené ovoce
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko

zotter_logo

 

Zotter Schokolade – zaměřeno na rozmanitost, kvalitu, kreativitu, udržitelnost. Stoprocentně ekologické a férové.

„Zotter je a zůstane na špici nejlepších světových výrobců čokolády a zdaleka nejinovativnější čokolády ze všech.“ 

Rodinná čokoládovna Zotter spoléhá na inovace. Jejich nabídka tvoří širokou a pestrou škálu – od klasických odrůd, jako jsou marcipán, mandle a třešeň Amarena, až po bláznivé výtvory, jako je čokoládový popcorn nebo konopná pralinka. Zotter vyrábí přes 500 různých druhů čokolády a každý rok přichází na trh s 20 až 50 novými produkty. A kdo stojí za všechny nápady? Josef Zotter. Aktivní podporu však získává od Julie Zotterové, která již vytvořila mnoho nových receptur, zejména pak veganských. V rozsáhlé rodinné bean-to-bar čokoládovně Zotter neustále experimentují a vynalézají nové, inovativní kousky. 

Žádná monokultura, ale rozmanitost překvapení v sortimentu inspirována přírodou. Nabídka tak sahá od ikonických bean-to-bar ručně plněných tzv. vrstvených čokolád, dvojitých Labooko, Klasických tabulek, čokolády na pití, ručně vyráběné organické pralinky či Basic čokoládové oříškové nugáty, z nichž můžete během chvilky proměnit své domácí pralinky.  Nádherně barevné ovocné čokolády, jejichž skvělou barvu a chuť přirozeně vytváří ovoce, couverture čokoládové žárovky, obalované plody či návykové Balleros - vždy v mnoha neodolatelných příchutí. Pro každou čokoládu vytváří vlastní umělecký design umělec Andreas H. Gratze, díky kterému je každá čokoláda jedinečná a prvotřídní dárek.

Čokoládová bean-to-bar manufaktura sídlí v Riegersburgu. Vše probíhá tzv. in-house, od kakaových bobů až po hotové produkty. Pražení, mletí a konšování se provádí v malých dávkách a individuálně na míru kakau. Riegersburg zaměstnává přibližně 200 lidí, kteří každý den vyrábějí čerstvou čokoládu a starají se o vše, co je nutné.

Na sklonku roku 2019 vyměnili pečeť Fairtrade a jako logo používají svůj nový veletržní ruční znak. Jsou členem Světové organizace pro Fair Trade (WFTO), která audituje společnost jako celek podle férových směrnic. 100%  se spoléhají na spravedlivý obchod a sledovatelnost surovin. Josef Zotter vysvětluje: "Stále si myslím, že Fairtrade je dobrý nápad, je to lepší než nic. Ale chci, aby moji zákazníci dostali čokoládu, která má uvnitř to, co říká."

Fair-trade BIO kakao od malých farmářů - „Jedinečné kvality lze dosáhnout pouze dobrou osobní spoluprací.“

Kakaové boby nakupují převážně v Latinské Americe, domovu kakaa. Získávají jemné kakao i z mnoha různých zemí, jako je Peru, Bolívie, Nikaragua, Panama, Ekvádor, Guatemala, Brazílie, Belize, Dominikánská republika, Madagaskar, Togo, Tanzanie, Ghana, Uganda, Svatý Tomáš a Indie. V každé čokoládě je kakao s historií: ať už je to mayské kakao z Belize a Guatemaly, panamské a peruánské kakao, které pěstují domorodí obyvatelé uprostřed deštného pralesa, nebo kakao z Belize, které je dopravováno plachetnicí. Veškeré kakaové boby jsou z přístavu v Hamburku převáženy bez emisí - udržitelným způsobem.

Kakaové boby jsou nakupovány přímo od pěstitelů kakaa a platí za ně férovou cenou. Pravidelně cestují do pěstitelských oblastí, osobně se setkávají s pěstiteli, které zvou i do továrny. Mohou se pak spolehnout na kvalitní produkci a jemné zpracování delikátních odrůd kakaa jako je Criollo, Trinitario, Nacional či Nativo. Díky tomu nejsou pěstitelé kakaa závislí na světovém trhu, který se zajímá hlavně o spotřebitelské kakao a vykupují boby pod cenou. 

Udržitelnost a transparentnost

Cílem je vytvářet přidanou hodnotu namísto velkých zisků, které jsou na úkor společnosti a životního prostředí. Tato filozofie dělá továrnu na čokoládu jednu z nejudržitelnějších společností v Rakousku. Jsou držiteli certifikátu EMAS – jinými slovy: Externí odborníci na životní prostředí se dívají na naši ekologickou bilanci a naše cíle ochrany životního prostředí a považují je za docela příkladné. Celá výroba probíhá na zelenou elektřinu a velkou část získávají sami pomocí obrovského fotovoltaického systému.

PRO VELKOOBCHODNÍ SPOLUPRÁCI A KOMPLETNÍ NABÍDKU PRODUKTŮ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT
+ 420 732 119 708