Solkiki vegan bílá 38% čokoláda Cranachan OVES, WHISKY & MALINY

Tip Vegan
209 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
14.6.2023

Veganská 38% bílá čokoláda představuje vizi budoucnosti Solkiki. „Bouřlivá“ čokoláda s jemně růžovým zbarvením z pravých malin, krémovou sladkostí ovesných vloček a ovocnou sladkostí Starwardské whisky - receptura založena na tradičním irském receptu.

vegan-nostro-150x150

2017_stříbro_EU

Detailní informace

Detailní popis produktu

Solkiki Vegan Chocolatemakers vegan bílá 33% Cranachan OVES, WHISKY & MALINY

Veganská 33% bílá čokoláda - „bouřlivá“ Cranachan je založena na tradičním irském receptu. Výjimečná a oceněná tabulka má jemně růžový nádech pravých malin, krémovou sladkost ovesných vločkek a ovocnou sladkost Starwardské whisky. 

Starwardská whisky je ovocně sladká bez rušivých tónů zeminy a kouře. Zásluhou byla dvakrát oceněná zlatem na světových soutěžích whisky i v čokoládě „budoucnosti“ Granachan.

Čokoláda bez laktózy, sóji či kokosu z řady TASTE OF 2073 v níž nás Iris a Bob unáší do budoucnosti čokolád:

„Byli jsme kontaktováni týmem Solkiki od budoucího roku 2073 a dostali jsme důvěrnou informaci, že se čokoláda v budoucnu bude lišit. Používání mléčných výrobků bylo zcela vyřazeno a přímé alternativy k mléčným výrobkům již nejsou tak populární. Místo toho si lidé vybírají udržitelné potraviny, které k růstu nepotřebují tolik cenných zdrojů, jako je voda, ale stále je velmi preferována skvělá chuť. Není však třeba dělat kompromisy ohledně chuti. Přenesli nás zpět na tento recept, který je nyní k dispozici zákazníkům v současnosti!“

Ocenění:

2019 Stříbrný vítěz International Chocolate Awards
Ocenění Veganská čokoláda International Chocolate Awards
 
Složení: panenské kakaové máslo*, nerafinovaný třtinový cukr*, kandovaný OVES Jumbo*, bio malina, Starward Whiskey, bio kakaové boby (nibsy) (*organická surovina). Vegan. Může obsahovat stopy sójy, ořechů, lepku.
Výživové údaje (100g): Energetická hodnota  kJ (496 kcal), Tuky 38 g, z toho: nasycené mastné kyseliny 24 g; Sacharidy 31 g, z toho: cukry 25 g; Bílkoviny 17 g; Sůl 0,07 g, železo 9 mg

Výrobce: SOLKIKI LTD, PINNACLE, NORTH STREET, TA12 6DH, UK

 

Doplňkové parametry

Kategorie: BÍLÁ
Hmotnost: 0.056 kg
Původ surovin: kakaové máslo Peru; whiskey Starward
Aroma: sladké, ovocné, krémové, nasládlé
Kruh chutí: ovesné vločky, maliny, alkohol

S_logoZnáte ten pocit, když něco tak dlouho hledáte, až si to nakonec uděláte sami? Přesně takto totiž začíná příběh Iris a Boba, příběh SOLKIKI.

Iris a Bob se marně pokoušeli najít kvalitní veganskou čokoládu. Rozhodli se začít experimentovat a využili svůj celoživotní vztah k přírodě, ručním pracím a čokoládě. Speciální fine-flavoured kakaové boby, jejich nuance a hloubka spolu se spoustou recenzí vracejících se zákazníků dali v roce 2017 vzniknout jejich řemeslné výrobě. Jejich vášeň experimentovat se posouvala od veganských tmavých čokolád k mléčným, bílým po nepražené. Ať už jste vegan, intolerantní vůči laktóze a lepku, diabetik či vegetarián, všichni se můžeme potkat u čokolád SOLKIKI. Protože když se kvalita, chuť, zdraví, udržitelnost a soucit spojují, vzniká Solkiki. Jakým způsobem nabízí Solkiki tu nejvyšší kvalitu? 

Hledají nejlepší kakao na světě. Vždy pracují pouze s malými várkami a veškeré ingredience sami ručně zpracovávají. Každé kakao je výjimečné půdou a územím, kde se nachází, proto je jedním z poslání Solkiki zdůraznit tyto jedinečné rozdíly. Do produktů nepřidávají lecitin či vanilin, čímž zachovají původní chuť i integritu kakaa. Není přidán žádný tuk kromě kakaového másla – v důsledku čehož může tabulka 67% čokolády obsahovat více „%“, ve srovnání s konvenční 70 % čokoládou, obsahující ve složení další tuk/máslo. Používají ty nejjemnější boby z plantáží se statusem „Heirloom cacao“, na níž se nepoužívají herbicidy, pesticidy, GMO, jsou organické a certifikované. Veškeré použité kakao prochází laboratorní kontrolou pro ekologické schválení.

Ve jménu chuti a zachování nutričních vlastností jsou slupky kakaových bobů po mechanické části ručně přebírány. Je dosaženo maximálního využití bobů a současně probíhá vyjmutí od vadných bobů, čímž je chuť vždy autentická. Ručně zpracovány jsou i vanilkové lusky, na rozdíl od průmyslově vyráběným esencím. Vybrané surové, organické lusky se nejdříve namočí, čímž se zaktivují enzymy. Díky nim je výsledná chuť dokonale krémová, čokoláda snadno stravitelná a jsou uvolněny všechny živiny.

„Poznejte rozdíl a ochutnejte lahůdku od výrobce, pro kterého má smysl dělat věci správně a hledá pro Vás to nejlepší. Nevyužíváme žádné, lidi, planety ani zvířata – sami se zamyslete, jak znepokojivě levná je průmyslově zpracovaná čokoláda ze supermarketu, s minimálním obsahem kakaových bobů!“

Díky přístupu Direct Trade jsou ceny za kakaové boby určeny samotnými zemědělci. Kakaovníky potřebují kolem sebe větší stromy tvořící stín, proto jejich pěstování je ochranou pro deštný prales a jeho biodiverzitu, oproti ekonomicky „výhodnějším“ monokulturám skotu či palmového oleje! V produktech se v Solkiki nepoužívají žádné živočišné produkty a žádné průmyslové přísady. Kreativitou, znalostmi a vývojem tradičního zpracování se spravedlivým a přímým obchodem představují Iris a Bob změnu, kterou sami chtějí ve světě vidět! Celá výroba probíhá v jejich vlastnoručně zrekonstruované chalupě z roku 1650 z výhradně obnovitelné energie „off-the-grid“. Díky specifickým technologickým vlastnostem chalupy je vytvářeno ideální klima pro zrání a vzniká typický „temperament“ čokolád. Poznejte svoji vlastní výjimečnou a autentickou chuť tabulky SOLKIKI, která vypovídá vše o vlastnostech půdy a podnebí, ve kterém kakaovník vyrostl.

„Prodáváme pouze nezávislým maloobchodníkům s vytříbeným vkusem, a to jste teď Vy!“

Výrobce: SOLKIKI LTD, PINNACLE, NORTH STREET, TA12 6DH, UK