Mitzie Blue „Nebesky mléčná“ čokoláda s kokosovým měsícem & karamelovou hvězdou

98 Kč
Na dotaz
Můžeme doručit do:
28.6.2023

Vesmír, do kterého se můžete zakousnout: tabulka z mléčné 40% čokolády s malou 50% mléčnou Mini-Mitzie uprostřed. Zdobena je bílým kokosovým měsícem a sladkou karamelovou hvězdou. Bio Fair-trade čokoláda bez umělých látek, bez lepku.

beantobar-logo zotter_fair_trade 

Detailní informace

Detailní popis produktu

z o t t e r kulatá čokoláda s 3D prvky Mitzie Blue „Nebesky mléčná“ 45% a 50% čokoláda s kokosovým měsícem a karamelovou hvězdou 

Mléčná čokoláda 40% s kulatým středem z 50% mléčné čokolády, s „3D“ měsícem z kokosové - bílé čokolády a hvězdou z karamelové – bílé čokolády.

Stylová „Nebesky mléčná“ Mitzie Blue je více než nádherná, barevná a sladká. Je šetrná k planetě, z bio surovin, férová k pěstitelům kakaa a poctivě vyrobená v rakouské čokoládovně Zotter. Je zcela bez umělých látek a barviv. Neobsahuje lepek a je balena v ekologicky šetrných materiálech. Bean-to-bar čokolády vyrobené z opravdového ovoce, výběrových kakaových bobů, jemného kakaového másla a z horského plnotučného mléka od tyrolských ekologických horských farmářů "Bio vom Berg".

Odkud pochází neobvyklé jméno čokolád Mitzi Blue? Vše vzniklo v souvislosti milovaným autem pana Zottera. Tento rakouský mistr čokolády zbožňuje veterány, a jedním z jeho nejoblíbenějších kousků se stal modrý krasavac od zákaznice jménem Mitzi. Na počest této paní a nebesky modré barvy svého starého vozu pojmenoval své kulaté, čokolády Mitzi Blue. Tento modrý veterán můžete dokonce vidět ve vitríně čokoládovny Zotter v Riegersburgu.

Otevřete se novým chuťovým dimenzím z dílny slavné rakouské rodinné čokoládovny Zotter, která svá gurmánská díla dodává i na britský královský dvůr.  

Výživové údaje (100 g): Energetická hodnota 2430 kJ (582kcal); Tuky 40g, z toho: nasycené mastné kyseliny 24g; Sacharidy 48g z toho: cukry 47g; Bílkoviny 6,7g; Sůl 0,25g
Složení: surový třtinový cukr°*, kakaové máslo°*, SUŠENÉ MLÉKO PLNOTUČNÉ°, kakaová hmota°*, SUŠENÉ ODTUČNĚNÉ MLÉKO°, karamelizované SUŠENÉ MLÉKO°(SUŠENÉ ODTUČNĚNÉ  MLÉKO°, cukr°), rýžový nápoj v prášku°(rýže°, slunečnice olej°, sůl), kokosové lupínky°*, emulgátor: SÓJOVÝ LECITHIN°, kokosový prášek°(kokosová pasta°, kokosové mléko°, kokosová mouka°), vanilkový prášek°, sůl, celý třtinový cukr°*, citronový prášek°( citrónová šťáva koncentrát°, kukuřičný škrob°, cukr°), skořice°*, emulgátor: lecitin (slunečnice)°. Obsah kakaa (kakaová hmota a kakaové máslo): min. 40% v mléčné 40% čokoládě; min. 50% alespoň v 50% mléčné čokoládě. Může obsahovat stopy všech druhů ořechů, arašídů, mléka, vajec a sezamu. 
S plnotučným mlékem „Bio vom Berg“ od ekologických farmářů z Tyrolska.
*fair trade; obsah spravedlivě obchodovaných surovin: 82%.
°z kontrolovaného ekologického pěstování
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko.
Skladujte na suchém místě při teplotě 14-21°C
Rozměry balení: Š: 130 x V: 130 x H: 10 mm

Doplňkové parametry

Kategorie: Mitzie Blue: Kulaté čokolády s 3D prvky
Hmotnost: 0.065 kg
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko

zotter_logo

 

Zotter Schokolade – zaměřeno na rozmanitost, kvalitu, kreativitu, udržitelnost. Stoprocentně ekologické a férové.

„Zotter je a zůstane na špici nejlepších světových výrobců čokolády a zdaleka nejinovativnější čokolády ze všech.“ 

Rodinná čokoládovna Zotter spoléhá na inovace. Jejich nabídka tvoří širokou a pestrou škálu – od klasických odrůd, jako jsou marcipán, mandle a třešeň Amarena, až po bláznivé výtvory, jako je čokoládový popcorn nebo konopná pralinka. Zotter vyrábí přes 500 různých druhů čokolády a každý rok přichází na trh s 20 až 50 novými produkty. A kdo stojí za všechny nápady? Josef Zotter. Aktivní podporu však získává od Julie Zotterové, která již vytvořila mnoho nových receptur, zejména pak veganských. V rozsáhlé rodinné bean-to-bar čokoládovně Zotter neustále experimentují a vynalézají nové, inovativní kousky. 

Žádná monokultura, ale rozmanitost překvapení v sortimentu inspirována přírodou. Nabídka tak sahá od ikonických bean-to-bar ručně plněných tzv. vrstvených čokolád, dvojitých Labooko, Klasických tabulek, čokolády na pití, ručně vyráběné organické pralinky či Basic čokoládové oříškové nugáty, z nichž můžete během chvilky proměnit své domácí pralinky.  Nádherně barevné ovocné čokolády, jejichž skvělou barvu a chuť přirozeně vytváří ovoce, couverture čokoládové žárovky, obalované plody či návykové Balleros - vždy v mnoha neodolatelných příchutí. Pro každou čokoládu vytváří vlastní umělecký design umělec Andreas H. Gratze, díky kterému je každá čokoláda jedinečná a prvotřídní dárek.

Čokoládová bean-to-bar manufaktura sídlí v Riegersburgu. Vše probíhá tzv. in-house, od kakaových bobů až po hotové produkty. Pražení, mletí a konšování se provádí v malých dávkách a individuálně na míru kakau. Riegersburg zaměstnává přibližně 200 lidí, kteří každý den vyrábějí čerstvou čokoládu a starají se o vše, co je nutné.

Na sklonku roku 2019 vyměnili pečeť Fairtrade a jako logo používají svůj nový veletržní ruční znak. Jsou členem Světové organizace pro Fair Trade (WFTO), která audituje společnost jako celek podle férových směrnic. 100%  se spoléhají na spravedlivý obchod a sledovatelnost surovin. Josef Zotter vysvětluje: "Stále si myslím, že Fairtrade je dobrý nápad, je to lepší než nic. Ale chci, aby moji zákazníci dostali čokoládu, která má uvnitř to, co říká."

Fair-trade BIO kakao od malých farmářů - „Jedinečné kvality lze dosáhnout pouze dobrou osobní spoluprací.“

Kakaové boby nakupují převážně v Latinské Americe, domovu kakaa. Získávají jemné kakao i z mnoha různých zemí, jako je Peru, Bolívie, Nikaragua, Panama, Ekvádor, Guatemala, Brazílie, Belize, Dominikánská republika, Madagaskar, Togo, Tanzanie, Ghana, Uganda, Svatý Tomáš a Indie. V každé čokoládě je kakao s historií: ať už je to mayské kakao z Belize a Guatemaly, panamské a peruánské kakao, které pěstují domorodí obyvatelé uprostřed deštného pralesa, nebo kakao z Belize, které je dopravováno plachetnicí. Veškeré kakaové boby jsou z přístavu v Hamburku převáženy bez emisí - udržitelným způsobem.

Kakaové boby jsou nakupovány přímo od pěstitelů kakaa a platí za ně férovou cenou. Pravidelně cestují do pěstitelských oblastí, osobně se setkávají s pěstiteli, které zvou i do továrny. Mohou se pak spolehnout na kvalitní produkci a jemné zpracování delikátních odrůd kakaa jako je Criollo, Trinitario, Nacional či Nativo. Díky tomu nejsou pěstitelé kakaa závislí na světovém trhu, který se zajímá hlavně o spotřebitelské kakao a vykupují boby pod cenou. 

Udržitelnost a transparentnost

Cílem je vytvářet přidanou hodnotu namísto velkých zisků, které jsou na úkor společnosti a životního prostředí. Tato filozofie dělá továrnu na čokoládu jednu z nejudržitelnějších společností v Rakousku. Jsou držiteli certifikátu EMAS – jinými slovy: Externí odborníci na životní prostředí se dívají na naši ekologickou bilanci a naše cíle ochrany životního prostředí a považují je za docela příkladné. Celá výroba probíhá na zelenou elektřinu a velkou část získávají sami pomocí obrovského fotovoltaického systému.

PRO VELKOOBCHODNÍ SPOLUPRÁCI A KOMPLETNÍ NABÍDKU PRODUKTŮ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT
+ 420 732 119 708