Plněná mléčná čokoláda s mandlovým nugátem a křupinkami "Máslový karamel"

Novinka Tip
98 Kč
Momentálně nedostupné

Skladem také ve velikonočním designu (zde)!

Vychutnejte si světovou oceněnou příchuť ručně plněné bio čokolády: Sladké pokušení s vrstvou čerstvého máslového karamelového krému a vrstvou karamelu s drobnými karamelovými křupinkami. To vše v kabátu vysokoprocentní mléčné čokolády z horského mléka. Bez lepku.

 zotter_fair_trade beantobar-logo

2018_silver

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zotter Schokolade plněná mléčná bio čokoláda "Máslový karamel" s křupinkami & mandlovým nugátem, 70g

Horská mléčná čokoláda° plněná máslovo-karamelovým krémem° (34%), karamelovými křupinkami° (6%) a mandlovým nugátem° (20%).

Bio vysokoprocentní (55%) mléčná ručně plněná čokoláda z horského mléka ukrývá chuť světového formátu. Sladké pokušení s vrstvou karamelového krému smíchaného s máslem (45%) a vrstvy karamelu doplněnou drobnými, sladkými karamelovými křupinkami. Pohádková chuť s poněkud tvrdohlavější strukturou oproti tekutým náplním. Pokud by byl zpracováván jako tekutý nebylo by možné ruční nabírání/plnění a nebyl by to správný karamel!

TIP! Vzhledem k tomu, že karamel není krémový, doporučujeme krájet tabulku na malé kousky nožem a jednoduše ji nechat kousek po kousku rozpustit v ústech.

Ocenění:
2018 stříbrný vítěz Academy of Chocolate
2019 EVE Reader's Favorite ButterKaramell
 

Plněné čokolády jsou největší specialitou čokoládovny Zotter. Výroba tzv. "ručně nabírané" čokolády se oproti klasickým odlévaným tabulkám obejde bez jakýchkoli strojů. Používá se pouze hrnec, naběračka a válec. Přebytek polevy se odstraňuje pomocí proudu studeného vzduchu, čímž je vytvořena typicky zvlněná plocha ručně plněných čokolád s nejrůznějšími, a někdy těžko uvěřitelnými kombinacemi chutí. Tyto Fair Trade čokolády se vyrábí postupným vrstvením hořké, mléčné, bílé nebo ovocné čokolády a různých náplní. Některé druhy mohou mít i 6 různých vrstev.  Jedná se o vysoce kvalitní BIO Fair Trade čokolády bez chemikálií. 

Výživové údaje (100g): Energetická hodnota 2299kJ (555kcal), Tuky 38g, z toho: nasycené mastné kyseliny 21g; Sacharidy 45g, z toho: cukry 43g; Bílkoviny 5,6g; Sůl 0,32g
Složení: .surový třtinový cukr°*, kakaové máslo°*, kakaová hmota°*, MANDLE°, MÁSLO°, KRÉM°, SUŠENÁ SMETANA PLNOTUČNÁ°, KARAMELOVÉ CRISPY°(cukr°, glukózový sirup°, MÁSLO°), škrobový sirup °, SUŠENÉ ODTUČNĚNÉ MLÉKO°, MLÉKO°, SUŠENÁ SLADKÁ SYROVATKA°, celý třtinový cukr°*, sůl, emulgátor: SÓJOVÝ LECITHIN°, koncentrát citrónové šťávy°, vanilkový prášek°, okvětní lístky růží°, citronový prášek°(koncentrát citrónové šťávy° , kukuřičný škrob°, cukr°), skořice°*. S plnotučným horským mlékem „Bio vom Berg“ od ekologických farmářů z Tyrolska. Může obsahovat stopy ořechů všeho druhu, arašídů, mléka, vajec a sezamu. Kakao v tmavé-mléčné čokoládě (kakaová hmota a kakaové máslo): minimálně 50%.
*fair trade; obsah spravedlivě obchodovaných surovin: 50%.
°z kontrolovaného ekologického pěstování
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko 
Skladujte na suchém místě přI teplotě 14-21°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plněné čokolády Zotter
Hmotnost: 0.07 kg
Aroma: intenzivní, sladké, mléčné
Kruh chutí: máslo, máslo, karamel
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko

zotter_logo

 

Zotter Schokolade – zaměřeno na rozmanitost, kvalitu, kreativitu, udržitelnost. Stoprocentně ekologické a férové.

„Zotter je a zůstane na špici nejlepších světových výrobců čokolády a zdaleka nejinovativnější čokolády ze všech.“ 

Rodinná čokoládovna Zotter spoléhá na inovace. Jejich nabídka tvoří širokou a pestrou škálu – od klasických odrůd, jako jsou marcipán, mandle a třešeň Amarena, až po bláznivé výtvory, jako je čokoládový popcorn nebo konopná pralinka. Zotter vyrábí přes 500 různých druhů čokolády a každý rok přichází na trh s 20 až 50 novými produkty. A kdo stojí za všechny nápady? Josef Zotter. Aktivní podporu však získává od Julie Zotterové, která již vytvořila mnoho nových receptur, zejména pak veganských. V rozsáhlé rodinné bean-to-bar čokoládovně Zotter neustále experimentují a vynalézají nové, inovativní kousky. 

Žádná monokultura, ale rozmanitost překvapení v sortimentu inspirována přírodou. Nabídka tak sahá od ikonických bean-to-bar ručně plněných tzv. vrstvených čokolád, dvojitých Labooko, Klasických tabulek, čokolády na pití, ručně vyráběné organické pralinky či Basic čokoládové oříškové nugáty, z nichž můžete během chvilky proměnit své domácí pralinky.  Nádherně barevné ovocné čokolády, jejichž skvělou barvu a chuť přirozeně vytváří ovoce, couverture čokoládové žárovky, obalované plody či návykové Balleros - vždy v mnoha neodolatelných příchutí. Pro každou čokoládu vytváří vlastní umělecký design umělec Andreas H. Gratze, díky kterému je každá čokoláda jedinečná a prvotřídní dárek.

Čokoládová bean-to-bar manufaktura sídlí v Riegersburgu. Vše probíhá tzv. in-house, od kakaových bobů až po hotové produkty. Pražení, mletí a konšování se provádí v malých dávkách a individuálně na míru kakau. Riegersburg zaměstnává přibližně 200 lidí, kteří každý den vyrábějí čerstvou čokoládu a starají se o vše, co je nutné.

Na sklonku roku 2019 vyměnili pečeť Fairtrade a jako logo používají svůj nový veletržní ruční znak. Jsou členem Světové organizace pro Fair Trade (WFTO), která audituje společnost jako celek podle férových směrnic. 100%  se spoléhají na spravedlivý obchod a sledovatelnost surovin. Josef Zotter vysvětluje: "Stále si myslím, že Fairtrade je dobrý nápad, je to lepší než nic. Ale chci, aby moji zákazníci dostali čokoládu, která má uvnitř to, co říká."

Fair-trade BIO kakao od malých farmářů - „Jedinečné kvality lze dosáhnout pouze dobrou osobní spoluprací.“

Kakaové boby nakupují převážně v Latinské Americe, domovu kakaa. Získávají jemné kakao i z mnoha různých zemí, jako je Peru, Bolívie, Nikaragua, Panama, Ekvádor, Guatemala, Brazílie, Belize, Dominikánská republika, Madagaskar, Togo, Tanzanie, Ghana, Uganda, Svatý Tomáš a Indie. V každé čokoládě je kakao s historií: ať už je to mayské kakao z Belize a Guatemaly, panamské a peruánské kakao, které pěstují domorodí obyvatelé uprostřed deštného pralesa, nebo kakao z Belize, které je dopravováno plachetnicí. Veškeré kakaové boby jsou z přístavu v Hamburku převáženy bez emisí - udržitelným způsobem.

Kakaové boby jsou nakupovány přímo od pěstitelů kakaa a platí za ně férovou cenou. Pravidelně cestují do pěstitelských oblastí, osobně se setkávají s pěstiteli, které zvou i do továrny. Mohou se pak spolehnout na kvalitní produkci a jemné zpracování delikátních odrůd kakaa jako je Criollo, Trinitario, Nacional či Nativo. Díky tomu nejsou pěstitelé kakaa závislí na světovém trhu, který se zajímá hlavně o spotřebitelské kakao a vykupují boby pod cenou. 

Udržitelnost a transparentnost

Cílem je vytvářet přidanou hodnotu namísto velkých zisků, které jsou na úkor společnosti a životního prostředí. Tato filozofie dělá továrnu na čokoládu jednu z nejudržitelnějších společností v Rakousku. Jsou držiteli certifikátu EMAS – jinými slovy: Externí odborníci na životní prostředí se dívají na naši ekologickou bilanci a naše cíle ochrany životního prostředí a považují je za docela příkladné. Celá výroba probíhá na zelenou elektřinu a velkou část získávají sami pomocí obrovského fotovoltaického systému.

PRO VELKOOBCHODNÍ SPOLUPRÁCI A KOMPLETNÍ NABÍDKU PRODUKTŮ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT
+ 420 732 119 708