Vegan

Labooko single-origin 70% čokoláda Nicaragua

Krásné přírodní kakao a trocha surového třtinového cukru: vůně sušené ovoce, ořechově karamelová chuť s tóny sladu. V chuti vynikají pražené ořechy s vůní karamelu, náznaků smetany i jemné tóny ovoce. Bean-to-bar, Fair-trade. Vegan, bez lepku.

 vegan-nostro-150x150 zotter_fair_trade beantobar-logo


  • Skladem
    Můžeme doručit do: 25.7.2024
104 Kč
Kategorie: HOŘKÁ
Hmotnost: 0.07 kg
Původ bobů: Nicaragua
Aroma: sušené ovoce, ořechy, karamel
Kruh chutí: slad, pražené ořechy, smetana, ovoce (džemové sušené ovoce jako lesní plody a rozinky)
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko
 
Tmavá 70% čokoláda Nicaragua zotter Labooko, 70g (2x35g)
 
70% čokoláda° z kakaových bobů z Nikaraguy. Single Origin.
Doba konšování: 19hodin. 
 
Krásné přírodní kakao a trocha surového třtinového cukru vytváří nádherně ořechově sladový charakter: v aroma je patrná vůně sušené ovoce s tóny fermentace, ořechově karamelová chuť s tóny sladu. V chuti vynikají pražené ořechy s vůní sladu a karamelu, stejně jako náznaky smetany, jemné tóny ovoce (džemové sušené ovoce jako lesní plody a rozinky), ořechově sladový závěr s ovocnými akcenty. 
Čokoláda je vyrobena z bobů odrůdy Trinitario ze zemědělského družstva La Campesina, které pěstuje boby Trinitario v přírodních rezervacích Cerro Musún, Cerro Quirraguas a jejich okolí. Boby jsou sklízeny na malých farmách a mají nádherně jemnou chuť. Doba konšování: 19 hodin.
 
V nádherném obalu od umělce A. H. Gratze se skrývají dvě tabulky (2 x 32,5g). Vnitřní výplň obalu zdobí fotografie a příběhy pěstitelů kakaa, přímo z archivu z cest Josefa Zottera. Čokoláda poslouží jako hodnotný dárek i pro potěšení ve dvou. Je vhodná pro vegany, diabetiky i celiaky (bez lepku) a neobsahuje laktózu. Čokoláda Labooko splňuje certifikaci Fair trade a bio. Otevřete nové chuťové dimenze z dílny slavné rakouské rodinné čokoládovny z o t t e r , která svá gurmánská díla dodává i na britský královský dvůr.
Výživové údaje (100 g): Energetická hodnota 2438 kJ (589kcal); Tuky 44g, z toho: nasycené mastné kyseliny 27g; Sacharidy 36g z toho: cukry 30g; Bílkoviny 8g; Sůl 0,23g
Složení: kakaová hmota°*, surový třtinový cukr°*, kakaové máslo°* Single origin čokoláda s kakaovými boby z Nikaraguy. Obsah kakaa (kakaová hmota a kakaové máslo): min.70%. Může obsahovat stopy všech druhů ořechů, arašídů, mléka, vajec a sezamu.
*fair trade; obsah spravedlivě obchodovaných surovin: 100%.
°z kontrolovaného ekologického pěstování
Výrobce: Zotter Schokolade GmbH Bergl 56, 8333 Riegersburg, Rakousko.
Skladujte na suchém místě při teplotě 14-21°C
zotter_logo
 
 
Zotter Schokolade – zaměřeno na rozmanitost, kvalitu, kreativitu, udržitelnost. Stoprocentně ekologické a férové.
„Zotter je a zůstane na špici nejlepších světových výrobců čokolády a zdaleka nejinovativnější čokolády ze všech.“ 
Rodinná čokoládovna Zotter spoléhá na inovace. Jejich nabídka tvoří širokou a pestrou škálu – od klasických odrůd, jako jsou marcipán, mandle a třešeň Amarena, až po bláznivé výtvory, jako je čokoládový popcorn nebo konopná pralinka. Zotter vyrábí přes 500 různých druhů čokolády a každý rok přichází na trh s 20 až 50 novými produkty. A kdo stojí za všechny nápady? Josef Zotter. Aktivní podporu však získává od Julie Zotterové, která již vytvořila mnoho nových receptur, zejména pak veganských. V rozsáhlé rodinné bean-to-bar čokoládovně Zotter neustále experimentují a vynalézají nové, inovativní kousky. 
Žádná monokultura, ale rozmanitost překvapení v sortimentu inspirována přírodou. Nabídka tak sahá od ikonických bean-to-bar ručně plněných tzv. vrstvených čokolád, dvojitých Labooko, Klasických tabulek, čokolády na pití, ručně vyráběné organické pralinky či Basic čokoládové oříškové nugáty, z nichž můžete během chvilky proměnit své domácí pralinky.  Nádherně barevné ovocné čokolády, jejichž skvělou barvu a chuť přirozeně vytváří ovoce, couverture čokoládové žárovky, obalované plody či návykové Balleros - vždy v mnoha neodolatelných příchutí. Pro každou čokoládu vytváří vlastní umělecký design umělec Andreas H. Gratze, díky kterému je každá čokoláda jedinečná a prvotřídní dárek.
Čokoládová bean-to-bar manufaktura sídlí v Riegersburgu. Vše probíhá tzv. in-house, od kakaových bobů až po hotové produkty. Pražení, mletí a konšování se provádí v malých dávkách a individuálně na míru kakau. Riegersburg zaměstnává přibližně 200 lidí, kteří každý den vyrábějí čerstvou čokoládu a starají se o vše, co je nutné.
Na sklonku roku 2019 vyměnili pečeť Fairtrade a jako logo používají svůj nový veletržní ruční znak. Jsou členem Světové organizace pro Fair Trade (WFTO), která audituje společnost jako celek podle férových směrnic. 100%  se spoléhají na spravedlivý obchod a sledovatelnost surovin. Josef Zotter vysvětluje: "Stále si myslím, že Fairtrade je dobrý nápad, je to lepší než nic. Ale chci, aby moji zákazníci dostali čokoládu, která má uvnitř to, co říká."
Fair-trade BIO kakao od malých farmářů - „Jedinečné kvality lze dosáhnout pouze dobrou osobní spoluprací.“
Kakaové boby nakupují převážně v Latinské Americe, domovu kakaa. Získávají jemné kakao i z mnoha různých zemí, jako je Peru, Bolívie, Nikaragua, Panama, Ekvádor, Guatemala, Brazílie, Belize, Dominikánská republika, Madagaskar, Togo, Tanzanie, Ghana, Uganda, Svatý Tomáš a Indie. V každé čokoládě je kakao s historií: ať už je to mayské kakao z Belize a Guatemaly, panamské a peruánské kakao, které pěstují domorodí obyvatelé uprostřed deštného pralesa, nebo kakao z Belize, které je dopravováno plachetnicí. Veškeré kakaové boby jsou z přístavu v Hamburku převáženy bez emisí - udržitelným způsobem.
Kakaové boby jsou nakupovány přímo od pěstitelů kakaa a platí za ně férovou cenou. Pravidelně cestují do pěstitelských oblastí, osobně se setkávají s pěstiteli, které zvou i do továrny. Mohou se pak spolehnout na kvalitní produkci a jemné zpracování delikátních odrůd kakaa jako je Criollo, Trinitario, Nacional či Nativo. Díky tomu nejsou pěstitelé kakaa závislí na světovém trhu, který se zajímá hlavně o spotřebitelské kakao a vykupují boby pod cenou. 
Udržitelnost a transparentnost
Cílem je vytvářet přidanou hodnotu namísto velkých zisků, které jsou na úkor společnosti a životního prostředí. Tato filozofie dělá továrnu na čokoládu jednu z nejudržitelnějších společností v Rakousku. Jsou držiteli certifikátu EMAS – jinými slovy: Externí odborníci na životní prostředí se dívají na naši ekologickou bilanci a naše cíle ochrany životního prostředí a považují je za docela příkladné. Celá výroba probíhá na zelenou elektřinu a velkou část získávají sami pomocí obrovského fotovoltaického systému.
PRO VELKOOBCHODNÍ SPOLUPRÁCI A KOMPLETNÍ NABÍDKU PRODUKTŮ NÁS NEVÁHEJTE KONTAKTOVAT
+ 420 732 119 708